browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Suhkur – sõber või vaenlane

Konkurss „Suhkur – sõber või vaenlane“

• Kohalik omavalitsus, MTÜ, selts, klubi, jne
  • Lasteaed, kool
  1. Sündmuse või sarja pealkiri: Ahhaa, ohoo, fruktoos ja glükoos! Ei, ei – sahharoos!
  1. Sündmuse või sarja toimumise aeg: mai – september 2017
  1. Sündmuse või sarja sisukirjeldus:

Ettevalmistused: mai – kasemahla kogumine ja külmutamine, karulaugu, murulaugu, rabarberi külmutamine. Juuni – maasikad sügavkülma,  juuli – vaarikad sügavkülma, august – mustikad sügavkülma , september – jõhvikad ja pohlad sügavkülma, õunamahla tegemine.

Esmaspäev, 18.september – rohelise smuuti päev, tervislike snäkileibade valmistamine ja degusteerimine  lasteaias ja koolis, retseptid!

Teisipäev, 19.september – kollase smuuti päev, tervislikud pudrud nii lasteaias kui koolis, retseptid!

Kolmapäev, 20.september – punase smuuti päev. Keemia katsed (lahustuvus, suhkru sisaldus, reageerimised erinevate ainetega)

Neljapäev, 21. september – oranži smuuti päev, energia vajadus tantsuringis, huvitavad joogid suhkruta! Retseptid!

Reede, 15.september  –  sinise smuuti päev, suhkruvabade maitsvate kookide küpsetamine ja degusteerimine, retseptid!

1. Sündmuse või sarja eeldatava tulemus, mõju: lapsed ja ka täiskasvanud toituksid tervislikumalt, ei kasutaks jookides ja söökides nii palju sahharoosi ehk tavalist suhkrut. Teaksid fruktoosi ja glükoosi mõju tervisele ning  selle vajalikkust.
  1. sündmuse või sarja sihtgrupp ja osalejate planeeritav arv: lasteaias 30 last ja 8 töötajat, koolis 45 õpilast ja 10 õpetajat ning lapsevanemad (orienteeruvalt 30), 4H klubi Kärmed Tootsikad liikmed (orienteeruvalt 30)